SIKÇA SORULAN SORULAR

Woocommerce alt yapısında yapılan güncellemeden sonra blok tabanlı ödeme seçeneği görünümü seçeneği geldiğinden dolayı eklentimizi güncellememiz gerekmektedir.

Bu konuda geliştirici ekibimiz işlemlerine başladı. Dilerseniz bu süreç tamamlanana kadar Klasik ödeme görünümünü sitenizde aktif edebilirsiniz. Bu işlemi Ödeme sayfanız üzerinde BURAYA tıklayarak görüntüleyebileceğiniz ekran görüntüsünde işaretli olan alandan gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelleme çalışmalarımızı BURAYA tıklayarak takip edebilirsiniz.

www.sanalpospro.com sitemizden güncel eklentimizi indirip kurulum yaptıktan sonra tekrar işlem denemenizi problem yaşanır ise tarafımıza iletmeniz en sağlıklı çözüm olacaktır.

Hata gösterim modunu;

wp-config.php dosyanızda aşağıdaki kod bulunacaktır.

define( ‘WP_DEBUG’, false);

Bu kodu bulduktan sonra aşağıdaki kodları üstteki kod yerine eklemelisiniz.

define( ‘WP_DEBUG’, true );
define( ‘WP_DEBUG_LOG’, true );
define( ‘WP_DEBUG_DISPLAY’, true);

 

Bahsetmiş olduğumuz kodları ekledikten sonra sayfayı yenilerseniz hataları
görebilirsiniz. İşleminiz bittikten sonra yeniden eski haline getirebilirsiniz.

Probleminiz bankanızda kayıtlı olan 3D secure mod bilgisi ile eklenti arayüzünde seçmiş olduğunuz bilginin eşleşmemesinden kaynaklanmaktadır.

Bu konuda bankanızdan bu bilgiyi öğrenerek modül arayüzünde de aynı bilgiyi seçmeniz gerekmektedir. Eğer bankada kayıtlı olan bilgiye eşit değer modülümüzde yer almıyor ise bankanızdan modülümüzde yer alan herhangi bir değere güncelleme yapılmasını talep edebilirsiniz.

api.sanalpospro.com alanına sitenizin kurulumunda kullanılan mail adresi ve eklentimizin kurulumunu yaparken, kurulum arayüzüne eklemiş olduğunu şifre bilgisi ile erişebilirsiniz.

Eğer hatırlamıyorsanız lütfen eklenti arayüzünde bulunan DESTEK menüsünden Destek Sistemine Bağlan butonuna tıklayarak yazılı olarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

Opencart hata gösterim modunu aktif ettikten sonra tekrar sitenizi kontrol ediniz.

Hata gösterim modunu aşağıdaki işlemi uygulayarak aktif edebilirsiz.

Opencart Yönetim Paneli > Sistem > Mağazalar > Mağaza Düzenle > Sunucu Menüsünden Hataları Göster seçeneğini EVET olarak seçtikten sonra kaydediniz.

Ayrıca hataların görüntülenebilmesi için serverınızda display_error fonksiyonunun AÇIK olması gerekmektedir. Bu konuda server sağlayıcınızdan destek alabilirsiniz.

Entegrasyon işleminin tamamlanabilmesi için lütfen PayTR Mağaza Paneli > Ayarlar > Bildirim URL Ayarı başlığı altından “Eticsoft” butonuna tıklayarak Bildirim URL alanına giriş yapmanız gerekmektedir. Mağaza altyapısına göre örnek url yapısı şu şekildedir;

PRESTASHOP İÇİN:
siteadi.com/modules/sanalpospro/lib/gateways/paytr/callback.php

WOOCOMMERCE İÇİN:
siteadi.com/wp-content/plugins/sanalpospro/lib/gateways/paytr/callback.php

OPENCART İÇİN:
siteadi.com/catalog/controller/extension/payment/sanalpospro/lib/gateways/paytr/callback.php

Buraya tıklayarak açılan ekran görüntüsü üzerinden örnek düzenleme ekranını görüntüleyebilirsiniz.

Sanal Pos Pro Nasıl İndirilir ve Kurulur?